Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie odnośnie programu partii
Cytat:Polska Partia Patriotyczna jest zwolennikiem zacieśniania współpracy z kluczowymi partnerami, którymi są eHiszpania, eWęgry i eSerbia, oraz budowania ewentualnych struktur sojuszniczych w oparciu o nasze cztery kraje. Mamy pragmatyczne podejście do kwestii stosunków międzynarodowych jak i militarnych, toteż nie wykluczamy zmian w polityce obecnego sojuszu i jesteśmy na nie przygotowani. Sprzeciwiamy się jednak nieprzemyślanym posunięciom (typu niespodziewane MPP z Chorwacją), wiedząc że polskie siły bojowe nie byłyby w stanie poprowadzić potencjalnej walki ze wszystkimi.

Dlaczego jesteście za zacieśnianiem więzi z Serbią? Nie wiem, może ulegam jakieś erepublikowej propagandzie ale z tego co widać to ten kraj nie nadaje się do bycia sojusznikiem.

Serbowie to taka słowiańska skrajność, naród strasznie zadziorny, który lubi się rządzić, szczególnie w TWO. Z tego co widać to sojusz istnieje tylko pod nich i pod ich surowce.

Wiadomo, że każdy mądry człowiek nie rzuci sobie naprzeciw sobie kraju, który bije potężny dmg ale patrząc po zdolnościach Serbów to te liczby nie przemawiają jakoś za rzekomą siłą kraju.

Więc dlaczego Serbia?
Myślę, że warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Program był pisany dawno, a poprawiany także wiele miesięcy temu. Teraz przy przenosinach na nowe forum go przekopiowaliśmy.
Jeśli chodzi o samą eSerbię, to poglądy jeszcze niedawno były jak najbardziej aktualne, w tym momencie ciężko mi stwierdzić, bo nie śledzę międzynarodowej areny politycznej. Osobiście Serbów nigdy nie lubiłem, ale historia pokazywała, że DA SIĘ z nimi współpracować.
Myślę, że przy najbliższych edycjach programu partii ta kwestia będzie dyskutowana (a temat poprawek do programu i statutu wczoraj był już lekko poruszony, także zobaczymy). Być może stanowisko PPP w tej kwestii pozostanie niezmienione Wink
Cóż, jeśli chodzi o program, to mogę powiedzieć tylko tyle, że zastanawiałbym się nad obecnością Hiszpanii w nim, a nie Serbii. Z kim się lepiej współpracuje - patrząc na artykuły rządowe dochodzę do wniosku, że Serbia mimo swoich zachcianek(pamiętaj, to kraj top1 w eRepublik i musimy się z nimi liczyć w takim stopniu, w jakim oni liczą się z nami) nie wbiłaby nam noża w plecy, a Hiszpania już od kilku miesięcy spiskuje - czy to ROLA, czy IMPERIUM - mi to się nie podoba i jeśli tak dalej pójdzie, wolałbym sojusz bez Hiszpanii, niż bez Serbii.
A te spiskowanie to nie wynikło przez prezydenta? Bo tam ciągle jakieś zamieszania były, źe niby ludzie są za TWO ale CP chce to wszystko rozwalić itd.
No między innymi przez CP. Mamy fanboyów Hiszpanii, którzy jej interesy przekładają ponad nasze własne to tak się dzieje. Oczywiście, ePL najważniejsza, ale za Hiszpanią trzeba iść bo SPoland trzeba ratować bo 5 lat etc. etc.
Fakt jest taki że i w tym i w tym kraju są ludzie z którymi można współpracować, jednak nie wiem ja też mam jakąś niechęć do Serbów, wolałbym Hiszpanów
Panowie, nie toczymy w wątku dotyczącym programu partii dyskusji, kogo bardziej kochamy, mamę, czy tatę. Od decydowania o sojuszach jest CP+MSZ+kongo, partia w programie podaje tylko szerokie ramy - ma to być wyznacznikiem dla tych (nielicznych) wyborców, którzy programy czytają. Nie ma możliwości, żebyśmy modyfikowali program za każdym razem, kiedy coś się dzieje w HQ sojuszu - gdybyśmy próbowali, wówczas nie robilibyśmy niczego innego, brakłoby czasu. Program partii jest ramowym ujęciem naszych poglądów, modyfikowanym jedynie wówczas, kiedy sytuacja drastycznie ulegnie zmianie. I tak też proszę go traktować.

...To powiedziałem ja, autor obecnie obowiązującej redakcji programu Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości